110. Manifestationer - Varför och hur fungerar det för oss?
Inredarna Atta & Maja är tillbaka med en ny säsong i podcasten Bakom Flödet. Här delar de med sig av inredningstrender och tips, hur de driver sitt företag och samtidigt jobbar med sin personliga utveckling.
I dagens poddavsnitt delar de med sig av hur de ser på manifestationer, vad de har för erfarenheter kring att det fungerar och inte.
De lyfter även två lyssnar frågor på ämnet.
”Hur vet man att man är på banan med sin manifestation? Att den är på väg..”
”Hur väljer ni vad ni vill släppa taget om för att få plats med det nya som är på väg in?”
”Vad tror ni händer i våra hjärnor när vi manifesterar?”
”Har någon manifestatering gone wrong för er?”
Varje vecka drar systrarna ett tarotkort i avsnittet ”Veckans energiguidning” för att få inspiration till vad de och alla som lyssnar, kan fokusera lite extra på de kommande dagarna.
Veckans kort:
”Knight of Wands” blev en fin koppling till dagens tema på manifestation. Då denna knekt kommer med budskapet att agera på vår passion, sätta våra idéer i verket. En uppmuntran att uppfylla och slutföra våra uppsatta mål och med en iver att avsluta det vi startat.. Hur fint?
Tidigare avsnitt på ämnet hittar ni här:
Avsnitt 85:
https://spotifycreators-web.app.link/e/sknf5fRzaRb
Avsnitt 79.
https://spotifycreators-web.app.link/e/WNTjNXTzaRb
Inredarna på Studio In är även aktuella med den digitala inredningskursen ”A mindfull home”
Samt Möbel Kollektionen”Beyond Beige” hittar du här:
https://www.hemdesigners.se/sv/studio-in-capsule-collection