20. Det är ingen mänsklig rättighet att fisa

Det fysiska och mentala förfallet har börjat i Qatar. Argentina mår piss, Louis Van Gaal mår kanon och Philip upplever ett smärtsamt sliding doors-moment. Och så tar vi ut en ny spelare till VM:s usla floppelva.

Om Podcasten

Expressen Fotboll samlar all fotboll på ett och samma ställe. Varje vardagsmorgon släpps avsnitt med senaste nytt från fotbollsvärlden, i kanalens flöde finns också fördjupningar kring de viktigaste händelserna och stående program som tar med lyssnaren bakom kulisserna i den svenska fotbollen. Utöver det hittar vi också program om fotbollens plats i världen.

  • Då åker vi – Anel Avdic och Linus Petersson tar med er bakom kulisserna i allsvenskan, med övergångar och djupdykningar i allt vi får höra från de allsvenska katakomberna. Nya avsnitt 15.00 på måndagar.
  • Expressen DAMfotboll – Frida Olsson och Vendela Ögren dyker ner i damfotbollens värld. Spaningar, analyser och intervjuer utlovas!
  • C-divisionen – Therese Strömberg och Linus Petersson kommer med dagliga rapporteringar kring allt som händer kring det svenska herrlandslaget under landslagssamlingarna.

  • Ansvarig utgivare: Klas Granström
  • Annonsförfrågningar: podcast.sales@bonniernews.se