425. Tandlöst, rödhårigt skrälle

Djurgårdens avancemang till SHL och plockandet av souvenirer, Liverpool engelska fotbollsmästare, Peps yrkes och privatliv, NBA-slutspelet, Djurgårns kommande drabbning mot Chelsea, och Wrexhams avancemang.

I Eftersnacket: Johan Pehrsons absoluta dumhet, att bomba på släktmiddag, umgänge på jobbet, Martin Melins bullhet, Meral Tasbas, Färjan-Håkan, och nya förslag till fotbollsregler.

Är det lite tunt i Division9-feeden? Det beror på att vi numera endast publicerar varannat avsnitt här. Inne på www.patreon.com/division9 kör vi dock på som vanligt med avsnitt plus eftersnack varje måndag, och ett extraavsnitt varje torsdag. Det innebär minst 2 timmar Division9 i veckan för patrons, till skillnad från 45 minuter varannan vecka för det ungefärliga priset av en öl, plus hela backkatalogen som nu spänner 8 år bakåt.

Om Podcasten

Martin Soneby, Jens "Chords" Resch & Fredric Öris - En podcast om sport av folk som älskar sport men inte kan allt om sport.