27RCB Simon Shack berättar om Anders Behring Breiviks karaktär

Medverkande i detta avsnitt är Simon Shack, Daniel, Martin och Patrik
1)Vi reflekterar kring vårt senaste avsnitt med Max Igan och varför ingen annan känd sanningssökare lyckas komma till samma slutsatser som Simon Shack gällande 9/11 2001.
2)Patrik berättar om Mississippiliknelsen och varför vi trots att vi anser oss själva vara vakna ändå måste vara uppmärksamma på den subtila påverkan som media ändå har.
3)Simon Shack berättar om hans slutsatser gällande Anders Behring Breiviks karaktär.
4)Vi resonerar kring massmigrationens konsekvenser och medias taktik att söndra och härska genom att tussa ihop olika grupperingar med varandra.
5)Simon Shacks låt Look at yourself

Om Podcasten

"Mediakritisk radio som du förmodligen aldrig hört den förr."Gillar ni det vi producerar får ni gärna skicka in ett bidrag till bankkonto SEB 5708 35 378 01Prata med oss och likasinnade på Discordhttps://discord.gg/6queR7FcvaChatta med likasinnade på telegramhttps://t.me/joinchat/RhH8HkubuI3XxQdEMejla oss på radio@foreningencuibono.se